NOW ACCEPTING SNAP/EBT! Activate the FREE contactless local delivery option from Rio Dell to McKinleyville at Checkout with $40 minimum order. Next Delivery Date Sunday 1/26/25. No Minimum for Farmers' Market location for Pick-Up. We do not ship our frozen meat or fresh eggs. Orders must be placed before 3pm on Saturday before delivery.

Collection: Pasture Raised Protein

Want to get your hands on some of our fresh meat? Currently, we have processed lamb and beef shares available for pre-order. Pasture raised eggs inventory varies from season to season.

37 products
  • Beef Tongue
    Beef Tongue
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $15.00
    Unit price
    per 
  • Prime Rib Roast
    Foggy Bottoms Boys Prime Rib Roast
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $85.00
    Unit price
    per 
  • Lamb Shank
    Lamb Shank
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • Rack of Lamb
    Rack of Lamb
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $25.00
    Unit price
    per 
  • Goat Share
    Goat Share
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $150.00
    Unit price
    per 
  • London Broil
    London Broil
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $15.00
    Unit price
    per 
  • Fall Beef Bundle
    Fall Beef Bundle
    Regular price
    $299.00
    Sale price
    $255.00
    Unit price
    per 
  • Whole Leg of Lamb Roast
    Regular price
    $80.00
    Sale price
    $80.00
    Unit price
    per 
  • Weekly Special: Back to Basics
    Weekly Special: Back to Basics
    Regular price
    $50.00
    Sale price
    $50.00
    Unit price
    per 
  • Subscription- Liver
    Subscription- Liver
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Unit price
    per 
  • Subscription- Ground Beef
    Subscription- Ground Beef
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $9.00
    Unit price
    per 
  • Subscription- Rumiano Cheese 8oz Bar
    Subscription- Rumiano Cheese 8oz Bar
    Regular price
    $7.50
    Sale price
    $6.00
    Unit price
    per 
  • Subscription- Rumiano Organic Butter
    Subscription- Rumiano Organic Butter
    Regular price
    $5.95
    Sale price
    $5.95
    Unit price
    per